Ekonomi

Amazon Gelecek Hafta Büyük Bahar İndirimi Etkinliği Düzenleyecek – Beklenen Fırsatlar

Amazon (NASDAQ:AMZN) 20 Mart Çarşamba günü açılış niteliğindeki Büyük Bahar İndirimi’ni başlatmaya hazırlanıyor. Bank of America analistleri, bu etkinliğin ilk çeyrekte şirketin Brüt Mal Hacminde (GMV) hafif bir artışa yol açabileceğini öne sürüyor.

Satış altı gün sürecek ve 25 Mart’ta sona erecek. Bank of America Cuma günü yayınladığı bir araştırma raporunda Amazon için Satın Al tavsiyesini teyit etti ve 204 $ hedef fiyat belirledi.

Amazon’a göre, Prime aboneleri bir dizi özel promosyona özel erişim elde edecek ve her gün yeni promosyonlar tanıtılacak. Bununla birlikte, satış Prime olmayan müşterilere de açık olacak” açıklamasında bulundu.

“Bazıları çeyrek sonunda gerçekleşecek olan satışın zamanlamasını sorgulayabilir, ancak indirimler nedeniyle marjlar üzerinde hafif bir etkisi olsa da, potansiyel olarak ilk çeyrek gelirinde bir artışa yol açabilir” yorumunda bulundular.

Bank of America diğer gözlemlerinde, Amazon’un daha hızlı teslimat süreleri ve artan ürün çeşitliliği sunarak pazar payını genişletmeye devam ettiğine ve aynı zamanda daha sık satış etkinlikleri düzenlediğine dikkat çekti.

Bank of America özetle şunları söyledi: “Analistler, reklam gelirlerindeki güçlü büyüme (Prime Video’da reklamların kullanılmaya başlanmasıyla birlikte) ve Amazon’un yerelleştirilmiş dağıtım ağında devam eden iyileştirmelerle desteklenmesi beklenen Perakende Marjlarının genişlemeye devam etme potansiyeline ilişkin olumlu bir bakış açısını sürdürüyor.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu