Ekonomi

Solana, Amazon entegrasyonuyla yükselişini sürdürüyor

Investing.com – E-ticaretin önde gelen şirketlerinden Amazon’un bulut bilişim girişimi AmazonWeb Hizmetleri (AWS), solanadüğümlerinin platformuna entegre edildiğini duyurdu.

Blockchain sektörüne olan güvenini bir kez daha ortaya koyan AWS, son atılımıyla Solana ağına önemli bir altyapı desteği sağladı. Bu entegrasyonla geliştiriciler Solana ağı üzerinde Blockchain projeleri geliştirmek ve test etmek için güçlü bir altyapıya sahip olacak. Bulut bilişim platformu AWS, geniş bilgi merkezi ağıyla sunduğu yüksek performansla ağ gecikmeleri ve kesinti riskini en aza indirebilen bir platform olarak öne çıkıyor. Böylece Solana ağının AWS platformunda daha sorunsuz ve güvenilir bir şekilde çalışabilmesi nedeniyle geliştiricilerin ağa olan talebinin de artması bekleniyor.

Amazon’un kriptoya doğru genişlemesi devam ediyor

AWS’nin Solana düğümlerini entegrasyonu, platformun kripto alanındaki istikrarlı büyümesindeki son adım olarak görülebilir. Amazon son dönemde özellikle Web3 alanında yerini alabilmek için geliştiricilere özel hizmetler sunmaya başladı.

Bu yıl Web3 ekibini güçlendiren AWS şu anda Ethereum Düğümlerinin %25’ini destekler. Aynı zamanda küresel bulut bilişim pazarının %30’undan fazlasına hakim olan şirket, son dönemde yoğun talebi cevapsız bırakmayarak ve Solana node’larını destekleyerek kripto alanındaki genişleme politikasını net bir şekilde ortaya koydu.

Solana’da son durum

Solana’nın Yerli kuruluşu SOL ise son dönemde genel piyasanın üzerinde fiyat artışıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle ekim ortasında vites yükselten kripto para, son AWS entegrasyon haberleriyle birlikte yüzde 10’luk bir değer artışı daha elde ederek 40 dolar seviyesine ulaştı.

Ekim başında 20 dolardan işlem gören SOL, bir ay içinde fiyatını ikiye katlayarak piyasa fiyatı yüksek kripto para birimlerine kıyasla ciddi bir yükseliş kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu