Haber

BAKIRKÖY Hipodromu Yakınında 5 Araç Yakıldı

BAKIRKÖY Hipodromu yakınında yarış atlarını taşımak için kullanılan kamyonetin de aralarında bulunduğu 5 araç yandı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, araçlar kullanılamaz hale geldi.

Yarış atlarının nakledildiği kamyonetlerin bulunduğu Fikret Yüzaltı Caddesi üzerindeki otoparkta saat 22.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Park halindeki bazı kamyonetlerin kasalarında bulunan saman balyalarının tutuşması nedeniyle yangın kısa sürede büyüdü. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından söndürülen yangında, aralarında yarış atlarının taşındığı kamyonetin de bulunduğu 5 araç yanarak kül oldu. Kamyonetlerdeki samanlar, tekrar yangın çıkmaması için gelen iş makinesi tarafından dağıtıldı.

“Ufak bir alev çıktı, kundaklama oldu” Yangın çıktığı sırada olay yerinde bulunan ve itfaiyeyi arayan Metin Elmas, “Buraya gelirken küçük bir alev çıktı. Motoru sağa çektim. daha sonra itfaiyeyi aradım. -6 araca sıçradı. Müdahale edemedik. Bir vatandaş yangın söndürücü ile müdahale etmeye çalıştı. Yangın aslında saman olduğu için bu tarafa sıçradığı için uyardık. Her yere saçılıyordu. bitti.Kundaklama oldu.Akşam burada bir şey yoktu.Güneş yansıtacaksa sorun yok”Alevler küçüktü, daha da büyüdü” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu